Connect with us
przybory szkolne dla pierwszoklasisty przybory szkolne dla pierwszoklasisty

Materiały eksploatacyjne

Przybory szkolne dla ucznia pierwszej klasy

Published

on

Moment, w którym dziecko idzie do szkoły jest przełomowy zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Rozpoczęcie edukacji na poziomie podstawowym wiąże się z wieloma obowiązkami dla obu stron. Rodzice muszą kupić dziecku wyprawkę, a maluch musi nauczyć się wstawania o poranku, regularności, obowiązkowości. My dziś postaramy się pomóc w kwestii, której również nie da się uniknąć przed pójściem do pierwszej klasy, a mianowicie wyborem i zakupem przyborów szkolnych. Jeżeli chcecie dowiecie się, jakich artykułów szkolnych nie powinno zabraknąć w wyprawce szkolnej, to zachęcamy do lektury niniejszego artykułu!

O wyprawce szkolnej słów kilka

Przed pójściem do szkoły rodzice bądź opiekunowie otrzymują listę przyborów szkolnych, które są niezbędne do tego, by maluch mógł rozpocząć proces edukacji. Jest to niezwykle pomocne, bowiem przed pójściem do szkoły zwykle dzieje się naprawdę dużo i łatwo byłoby bez takowej listy, zwanej wyprawką, zapomnieć o jakimś podstawowym artykule szkolnym. Zdecydowanie łatwiej przystąpić dziecku do nauki z pełnym ekwipunkiem, wyposażeniem takim samym, jak inne dzieci oraz wtedy, gdy ma wszystkie potrzebne przedmioty pod ręką. 

Edukacja wczesnoszkolna

W klasach 1-3 szkoły podstawowej dzieci mają edukację zintegrowaną, obejmującą naukę: polonistyczną, matematyczną, języka obcego, muzyczną, plastyczną, społeczną, przyrodniczą, techniczną, komputerową. Dzieci uczęszczają również na zajęcia wychowania fizycznego, a także na etykę. Nauka na każdej z tych płaszczyzn odbywa się z wykorzystaniem wielu pomocy dydaktycznych. Zapewnienie ich leży po stronie nauczyciela i szkoły. Do rodziców należy z kolei wyposażenia dziecka we wszystkie niezbędne przybory szkolne, o których opowiemy już za chwilę. 

Podstawowe przybory szkolne dla pierwszoklasisty

Podstawowe przybory szkolne, jak sama nazwa wskazuje, to te, które są niezbędne do nauki. Pierwszą grupą przyborów szkolnych są artykuły do pisania. Bez ołówka w pierwszej kolejności, długopisu bądź pióra w drugiej, ani rusz! Piórnik pierwszoklasisty powinien być wyposażony w: temperówkę, linijkę, ekierkę, spinacze, pędzelek do farb, gumkę do ścierania, nożyczki, flamastry. W plecaku ucznia pierwszej klasy nie może zabraknąć również: bibuły, kredek świecowych i kredek ołówkowych, farb plakatowych, taśmy klejącej, kleju, plasteliny. Jeśli chodzi o produkty typowo papiernicze, to w wyprawce powinny znaleźć się: zeszyty, papier kolorowy, blok rysunkowy, blok techniczny. jak widać, przybory szkolne stanowią dość obszerną grupę artykułów. Nie oznacza to jednak, że ich zakup jest problematyczny, szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup w sklepie papierniczym online. Zyskujemy dzięki temu czas, bowiem wszystko znajdziemy w jednym miejscu oraz pieniądze, bowiem produkty oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dodatkowe przybory szkolne

Oprócz podstawowych przyborów szkolnych warto zainwestować w kilka dodatkowych artykułów, które pomogą rozwijać dziecku jego talenty. W wyprawce powinny zatem znaleźć się takie artykuły szkolne, jak masy plastyczne, modelina, kredki pastelowe, farby witrażowe, akwarelowe bądź tempera, brystol, tektura falista, zestawy geometryczne, a także kreatywne artykuły plastyczne, takie jak cekiny, naklejki, brokat, guziki czy koraliki.

Continue Reading