Connect with us
pomysły na prezenty dla dzieci uzdolnionych plastycznie pomysły na prezenty dla dzieci uzdolnionych plastycznie

Pisanie i rysowanie

7 pomysłów na prezenty dla dzieci uzdolnionych plastycznie

Published

on

Prezenty, podarunki, podarki, któż ich nie lubi? Z całą pewnością kochają je dzieci, dlatego to właśnie prezentom dla dzieci poświęcimy ten artykuł. Skupimy się na maluchach, które uwielbiają zabawy plastyczne oraz pomożemy wybrać coś odpowiedniego rodzicom, którzy chcą rozwijać talent plastyczny swoich pociech.

Farby i akcesoria do malowania

Nie ulega wątpliwości, że dzieci uwielbiają malować farbami. Warto zatem pomyśleć o zestawie farb wraz z akcesoriami do malowania jako prezencie dla dzieci, w szczególności tych uzdolnionych plastycznie. W dobrych sklepach papierniczych, można znaleźć szeroki wybór farb, a wśród nich farby plakatowe, akwarelowe, witrażowe, tempera, a także szereg różnorodnych akcesoriów, takich jak pędzle, kubeczek na wodę, paleta malarska. Paczka, a w niej zestaw farb wraz z akcesoriami ucieszy każdego małego plastyka!

Pianki plastyczne

Pianki plastyczne takie jak ciastolina czy piankolina to produkty, które nie tylko bawią, ale także kształtują zdolności manualne dzieci. Jeżeli zależy nam na tym, aby maluch miał wyćwiczone, sprawne dłonie, co przyda się mu z całą pewnością przy tworzeniu kreatywnych prac malarskich i artystycznych, to warto kupić mu pianki plastyczne. Koniecznie należy uprzednio sprawdzić czy nie zawierają one żadnych podejrzanych składników, mają atesty, a najlepiej kupować je w sprawdzonych miejscach. 

Glina samoutwardzalna

Większość dzieci zwykle bawi się plasteliną lub modeliną. To masy plastyczne, z których maluchy korzystają na samym początku swoich przygód z rzeźbieniem, tworzeniem postaci, figurek, kształtów. Glina samoutwardzalna jest idealna do tego, by tworzyć nieco bardziej zaawansowane i trwałe formy rzeźbiarskie. Z powodzeniem można z niej wykonać biżuterię, z czego ucieszą się w szczególności dziewczynki. Glina rzeźbiarska spodoba się także chłopcom, gdyż mogą z niej wykonać nie tylko kreatywne płaskorzeźby, ale na przykład pionki do gry czy miniaturowe postaci żołnierzy.

Kredki świecowe i kolorowanki

Kredki świecowe i kolorowanki to jeden z ulubionych duetów maluchów i idealny pomysł na prezent dla dzieci uzdolnionych plastycznie. Dzięki kolorowankom dzieci uczą się nie wychodzenia za linię. Z kolei kredki świecowe genialnie sprawdzają się także nie tylko do kolorowania, ale również tworzenia różnorodnych prac plastycznych na przykład na popularnych kartkach z bloku rysunkowego czy na brystolu. 

Pastele olejne

Pastele olejne sprawdzą się jako prezent dla dziecka uzdolnionego plastycznie, gdyż można ich używać na różnego rodzaju podłożach, a nie wyłącznie na papierze. Można nimi pokrywać powierzchnię tablic czy tkanin, co z całą pewnością będzie wielką frajdą dla dziecka. Przy pomocy dobrej jakości farb olejnych można stworzyć czyste, trwałe i odporne na blaknięcie obrazy. Pastele olejne często przydają się także na lekcjach plastyki, zatem maluch będzie mógł je również zabrać do szkoły i szlifować swój talent pod okiem nauczyciela.

Zestaw kreatywnych artykułów plastycznych

Zapewne wiele osób zastanawia się, czym są wspomniane kreatywne artykuły plastyczne? Otóż do takich zalicza się druciki, kółka do origami, naklejki z filcu i pianki, guziki, koraliki, cekiny, pompony, taśmy, piórka, czyli wszystkie te produkty, z których można wykonać kreatywne prace plastyczne. To idealny pomysł na prezent dla dzieci uzdolnionych plastycznie, bowiem w procesie tworzenie nie ogranicza ich absolutnie nic oprócz ich własnej wyobraźni.

Zestaw różnorodnych akcesoriów plastycznych

Ostatnim pomysłem na prezent dla dzieci uzdolnionych plastycznie jest paczka pełna różnorodnych akcesoriów do pisania, malowania, kreślenia. Dzięki nim maluch może sam zdecydować, co chce i lubi robić, jeśli chodzi o dziedziny plastyczne. Szeroki wybór artykułów i akcesoriów plastycznych pozwoli mu rozwijać swoje różnorakie umiejętności: kreślenia, szkicowania, malowania, rysowania.

Continue Reading